Samochodziarze ZSP na Retro Motor Show

ImageUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego byli na wycieczce na Targach Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show w Poznaniu zorganizowanej przez mgr inż. Pawła Leszaka. Przedtem jednak uczestnicy wycieczki odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu – największej świątyni w Polsce.  Podczas zwiedzania ekspozycji uczniowie mieli okazję zapoznać się z  legendami światowej i rodzimej produkcji środków transportu.  Trudno powiedzieć ile było zabytkowych i unikatowych aut na targach lecz na pewno było na czym „oko zamieścić” , uczniowie z ogromnym podekscytowaniem oglądali prezentowane modele – mówi nauczyciel Paweł Leszak. Oprócz ekspozycji uczniowie mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach,  które odbywały się w ramach targów, na których dowiedzieli się jaką dokumentację trzeba posiadać,  aby zarejestrować i ubezpieczyć zabytkowy pojazd, poznać tajniki napraw blacharskich, lakierniczych oraz renowacyjnych wnętrza pojazdu i detalingu nadwozia. mt_gallery:Samochodziarze ZSP na Retro Motor Show Więcej kliknij tutaj