Samochodziarze ZSP w gronie najlepszych w Polsce

ImageUczniowie samochodówki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II z Radzynia Podlaskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Renowacji Pojazdów”. Zadaniem uczniów będzie wyremontowanie zabytkowego motoroweru, który ma ponad 40 lat.  Konkurs jest dwuetapowy. Aby znaleźć się w gronie najlepszych szkół w Polsce, musieliśmy spełnić wszystkie wymagane kryteria i wygrać  miejsce w finale. To dla naszej szkoły ogromne wyróżnienie, gdyż efekt wspólnej pracy nauczycieli i uczniów będzie podziwiany podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Motor Show 2017, który odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. w Poznaniu.  Przeprowadzone renowacje motorowerów przez szkoły zostaną ocenione, wyróżnione i nagrodzone podczas tych targów, aby następnie trafić do Muzeum Motoryzacji Zbyszka Koprasa.  Pan Adam Niedźwiedzki, współorganizator konkursu „Szkoła Renowacji Pojazdów” mówił: „Po pierwsze naszym celem jest zaszczepienie pasji do motoryzacji wśród młodzieży. Po drugie młodzi mają możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia i przy okazji przyczynić się do ochrony cennych zabytków”. Udział w Akademii Renowacji to promocja szkolnictwa zawodowego, aktywizacja uczniów, możliwość udziału w profesjonalnych szkoleniach i dostęp do najnowszych technologii.  „To ogromna satysfakcja, że pracuję z uczniami, którzy chcą się uczyć i rozwijać swoje umiejętności podejmując nowe, trudne wyzwania. Przystąpiliśmy do konkursu z niepewnością, są to trudne, specjalistyczne technologie ale udało się, zakwalifikowaliśmy się do finału – mówi nauczyciel Wojciech Mackiewicz. mt_gallery:Samochodziarze ZSP w gronie najlepszych w Polsce Więcej kliknij tutaj