Historyczne zwycięstwo radzyńskich pływaków

ImageHistoryczne zwycięstwo radzyńskich pływaków na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 10 i 11- Latków.
Michał Danilczuk pierwszym Mistrzem Województwa w Pływaniu.
W dniu 12.11.2016 r na 25 metrowej pływalni H2O w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci 10 i 11 lat. W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 20 klubów naszego województwa. MULKS „Technik-Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim reprezentowała 10 osobowa ekipa w składzie: Julia Syta ,Martyna Muniowska, Eliza Gomółka, Natalia Niewęgłowska, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Trykacz, Mikołaj Maciuk, Jakub Kałuszyński, Kacper Dokudowiec.
Nasi pływacy zdobyli na mistrzostwach 3 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy, natomiast jako drużyna zajęliśmy bardzo dobre 8 miejsce zdobywając 3391 punkty. Mistrzem województwa został Michał Danilczuk, który zajął 1 miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym. Michał został również wicemistrzem województwa zajmując 2 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Rewelacyjnie zaprezentował się także Łukasz Opolski który zajął 3 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 4 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym. Wysoko uplasował się Mikołaj Trykacz zajmując 4 miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym i 6 miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym. Do udanych może zaliczyć start Mikołaj Maciuk, który zajął 5 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym i 6 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym. W konkurencji 11-latków Jakub Kałuszyński zajął dobre 7 miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym i 6 miejsce stylem klasycznym na dystansie 100 m, 18 miejsce zajął Kacper Dokudowiec na dystansie 100m stylem dowolnym. Jakub i Kacper mieli utrudnione zadanie gdyż konkurowali z obecnym Mistrzem Polski Wojciechem Sławackim z Wodnika Krasnystaw. Dziewczęta również mają się czym pochwalić. Julia Syta zajęła 7 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 15 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, Martyna Muniowska 8 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i 15 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. W konkurencji dziewcząt 11-letnich na dystansie 100 m stylem dowolnym 11 miejsce zajęła Eliza Gomółka, na dystansie 100 m stylem klasycznym – 12 miejsce. Natalia Niewęgłowska na dystansie 100 m stylem dowolnym zajęła 12 miejsce i 21 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym.
Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach wykazali się ogromnym zapałem i walecznością. Jesteśmy młodą sekcja bez wieloletnich tradycji jak np. Wisła Puławy czy Lublinianka, ale mimo to potrafimy walczyć o najwyższe miejsca na podium w ważnych występach. Duża w tym zasługa trenera Jacka Dębskiego, który od 4 lat prowadzi drużynę, potrafi zdyscyplinować i zmotywować zawodników do pracy na treningach, a w trudnych momentach pocieszyć i wytłumaczyć co poprawić aby w przyszłości osiągać jeszcze lepsze wyniki.
Wyjazd współfinansowany ze środków Zarządu Powiatu w ramach zadania „Delfinek 2016 r.”
mt_gallery:Historyczne zwycięstwo radzyńskich pływaków Więcej kliknij tutaj