„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″

W naszej szkole już po raz trzeci realizujemy projekt „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025″. Jego główny cel to zwiększenie atrakcyjności księgozbioru bibliotek szkolnych oraz rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W  roku 2022 w ramach NPRCZ otrzymaliśmy dofinansowanie na kwotę 15 000 zł (12 000 zł to dotacja z budżetu państwa, 3000 zł to wkład własny). W ramach dotacji zakupiliśmy do szkolnej biblioteki 252 tytuły, dwa komputery do obsługi programu bibliotecznego Mol oraz książki przeznaczone na nagrody dla naszych czytelników.

Uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych projektach edukacyjnych i wydarzeniach promujących czytanie oraz zgłaszać swoje propozycje zakupu książek. Każdy czytelnik znajdzie na naszych półkach coś dla siebie: bestsellery (w tym np. powieści obyczajowe, sensację, fantastykę, thrillery, kryminały, biografie, literaturę faktu), lektury szkolne, audiobooki, literaturę popularnonaukową.

Łącznie w trzech projektach Biblioteka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzbogaciła się o 1448 książek.

Nauczyciele bibliotekarze