Recykling – nowe życie śmieci

Co roku w kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – ekologiczne święto przypominające o ochronie środowiska naturalnego. Tegoroczne hasło nawiązywało do walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami (A World without Plastic Pollution).

Chcąc podnieść świadomość proekologiczną młodzieży zaprosiliśmy ją do udziału w konkursie „Recykling – nowe życie śmieci”. Konkurs polegał na stworzeniu przez uczniów przedmiotów z surowców wtórnych stanowiących odpady komunalne. Zadanie to miało ukazać, jak można powtórnie wykorzystać odpady i nadać im „drugie życie”. Prace konkursowe musiały mieć charakter użytkowy czyli miały służyć jako przedmioty codziennego użytku lub jako ozdoba pomieszczeń. Zaskoczyła nas inwencja i kreatywność uczniów biorących udział w konkursie. Jury konkursu po obejrzeniu wszystkich dostarczonych prac postanowiło przyznać jedno wyróżnienie. Konkurs wygrały: Kinga Bocian (1 ti) i Paulina Walaszek (1 tgh). Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy. Są to:

Kinga Bocian (1 ti)

Andrzej Kałuszyński (1 ti)

Kamil Kozdra (1 ti)

Mateusz Antol (1 ti)

Paulina Walaszek (1 tgh)

Agnieszka Panasiuk (1 tgh)

Łukasz Duk (1 ts)

Jakub Fręchowicz (1 ts)

Aleksandra Sałaga (1 la)

Paulina Kozak (1 la)

Bartłomiej Nowicki (1 bb)

Damian Goławski (1 be)

Bartłomiej Zgrajka (1 be)

Jakub Komoń (1 be)

Jakub Buczyński (1 s)

Karolina Rola (2 lph)

Natalia Wawruch (2 lph)

Marta Woch (3 ls)

Klaudia Siwek (3 ls)

Marcin Karasiuk (3 lph)