Bartłomiej Borawski drugi w XI Olimpiadzie Techniki Samochodowej

ImageEtap finałowy (praktyczny) XI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej przeprowadzono w Warszawie w dniu 15 maja 2010 roku w siedzibie Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. przy ul. Daimlera 1. Uczestniczyło w nim 10 finalistów, którzy mieli wykonać dwa zadania. Zadanie 1 polegało na dokonaniu wymiany wtryskiwacza paliwa pierwszego cylindra w silniku wysokoprężnym Mercedes-Benz OM 651 wyposażonym w bezpośredni wtrysk paliwa typu Common Rail. Zadanie 2 dotyczyło diagnozowania elementów wyposażenia elektrycznego obwodu oświetlenia samochodu za pomocą miernika uniwersalnego. Za każde zadanie można było zdobyć maksymalnie 20 punktów.

mt_gallery:XI Oimpiada Techniki Samochodowej

 

Ostateczna klasyfikacja indywidualna XI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej po zsumowaniu punktów zdobytych w półfinale oraz w etapie finałowym XI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej:

1. miejsce: Mateusz Kowalski 92 pkt. (z Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim)
2. miejsce: Bartłomiej Borawski 89 pkt. (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim)
3. miejsce: Mariusz Trekiel 87 pkt. (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie)
4. miejsce: Grzegorz Turowski 83 pkt. (z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie)
5. miejsce: Łukasz Wyżgowski 79 pkt. (z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy)
6. miejsce (ex aequo): Tomasz Kalociński 78 pkt. ( Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku)
Krzysztof Wałęsa 78 pkt. (Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu )
7. miejsce: Arkadiusz Walęcki 76 pkt. (z Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu )
8. miejsce: Łukasz Szymaniak 75 pkt. (z Zespołu Szkół w Piaskach)
9. miejsce: Marcin Czogała 73 pkt. (z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku)

Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone notebookami, a wszyscy finaliści otrzymali prezenty od Partnerów Olimpiady. Zwycięzcom gratuacje złożyła p. Ewa Rudomino z Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Gratulujemy tak wysokiego wyniku Bartkowi oraz jego opiekunowi mgr inż. Mariuszowi Antolowi.

mt_gallery:IX Olimpiada Techniki Samochodowej - Finał Ogólnopolski 

Więcej kliknij tutaj