ZSP SENIORZY w I Lidze

ImagePo świetnym meczu barażowym, rozegranym z drużyną POWIATU, ZSP SENIORZY weszli do I ligi Światowej Ligi Siatkówki ROKiR. Awans został wywalczony przed własną publicznością – na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Po trudach play-off przyszedł czas na finałowy mecz barażowy o wejście do pierwszej ligi. ZSP SENIORZY przystąpili do meczu bardzo skoncentowani i po kilku chwilach prowadzili 4:0. Przeciwnicy szybko jednak otrząsnęli się i doprowadzili do remisu, a później gry punkt za punkt. Końcówka seta to popis POWIATU, który zdobył 6 z ostatnich 8 punktów.

ImagePoczątek drugiego seta to gra punkt za punkt. Nikt nie może odskoczyć na więcej niż 2 punkty, aż do momentu gdy A.Niewęgłowski blokuje przeciwników. Drużyna z ZSP zdobywa wtedy kolejne 4 punkty i od stanu 16:12 kontroluje przebieg seta do końcowego punktu, tym bardziej, że przeciwnicy w końcówce seta są "mistrzami " zagrywki w sam środek siatki.

Set trzeci na początku nie przynosi niespoodzianek. Przeciwnicy starają się utrzymywać remisowy wynik, jednak seria ataków S.Magiera powoduje, że SENIORZY odskakują na 9 punktów do stanu 17:8 a następnie 20:10. Set kończy się zasłużonym zwycięstwem 25:13.

Pomimo początkowej przewagi POWIATU, gra drużyny z ZSP w czwartym secie to czysta poezja siatkówki. Szybie odrobienie strat od stanu 1:4 do 9:9 i dwa plasy M.Paszkowskiego w 9 metr boiska podłamują naszych dzisiejszych przeciwników. Gra zaczyna nabierać tempa i już nikt nie wierzy, że zwycięzcą dzisiejszego meczu może być inna drużyna niż ZSP (może poza grającym trenerem drużyny POWIATU nerwowo ponaglającym swoich do gry). Kolejne punkty naszych i wynik brzmi 25:17 i mamy I LIGĘ !!!

Wyniki setów: 22:25, 25:19, 25:13, 25:17 

ZSP SENIORZY:

W.Korulczyk, M.Paszkowski, W.Kot, A.Niewęgłowski, W.Blicharz, D.Demianiuk, S.Magier, P.Iwańczuk

 

Więcej kliknij tutaj