Wolontariusze z ZSP na medal!

ImageUczniowie ZSP po raz kolejny (już piąty!) udowodnili, że można liczyć na ich pomoc. W dniach 1-2 kwietnia 2011 wzięli udział w cyklicznej, przedświątecznej zbiórce żywności, organizowanej przez Caritas (odział w Radzyniu Podlaskim), będąc jej główną siłą wykonawczą. W godzinach od 8-ej do 18-tej w piątek oraz od 8-ej do 16-tej w sobotę kwestowali w ośmiu największych sklepach na terenie miasta, by zebrać dary mające trafić do rodzin w trudnej sytuacji finansowej z terenu Radzynia i okolic. W tegorocznej zbiórce 102 osoby poświęciły swój najczęściej wolny czas na to, aby zrobić coś dla lokalnej społeczności. Często nie ograniczali się do jednego, dwugodzinnego dyżuru. Warto przy tej okazji wspomnieć o rekordzistach pracujących np. 4 godziny popołudniowe w piątek oraz przez całą sobotę bez żadnej przerwy.

Koordynatorzy szkolni zebrali chętnych w rekordowym tempie, momentalnie zapełniając wszystkie pozycje grafika przewidzianych dyżurów. Ponieważ ciągle przybywali nowi chętni, długoterminowe okresy wykonywania obowiązków wolontariusza trzeba było skracać, umożliwiając udział w zbiórce jak największej ilości kwestujących, co często łączyło się z niezadowoleniem „długodystansowców”. Cieszy szczególnie niezwykle liczny udział przedstawicieli klas pierwszych, spośród których niektórzy mieli już okazję „złapać bakcyla” uczestnictwa w tego typu akcjach w czasie zbiórki Bożonarodzeniowej. Na listach nie zabrakło też oczywiście weteranów, świetnie zorientowanych już w arkanach pracy wolontariusza.  
Wolontariusze z dumą pokazywali koordynującym plon przedsięwzięcia na fotografiach z magazynu Caritas, udało się bowiem zebrać 2 tony żywności! Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom miasta i okolic, którzy obdarzyli uśmiechem kwestujących uczniów oraz wzięli czynny udział w zbiórce, zasilając kosze oznakowane logo Caritasu zakupionymi produktami spożywczymi.

Wolontariusze z ZSP. Foto:P.IwańczukWolontariusze z Gimnazjum. Foto:P.IwańczukWolontariusze z ZSP. Foto:P.Iwańczuk 

Więcej kliknij tutaj