T.I.K? – TAK!

ImageW dniach 7 – 11 kwietnia odbył się I etap Czwartego Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? – TAK! W konkursie wzięło udział ponad 19900 uczniów z 726 szkół w całej Polsce. Naszą szkołę reprezentowało prawie 100 uczniów klas technikum informatycznego. Przez tydzień gracze rozwiązywali codziennie po jednym teście online z zakresu informatyki. W klasyfikacji drużynowej Technikum w ZSP zajęło 10 miejsce w Polsce i drugie w województwie wśród szkół ponadgimnazjalnych. Do II etapu regionalnego zakwalifikowało się 39 uczniów naszej szkoły.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II był jedną ze szkół które 29 kwietnia gościły uczestników II etapu regionalny konkursu T.I.K? – TAK! O godzinie 10:00 rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, o 11:00 gimnazjum, a o 12:00 szkół ponadgimnazjalnych. Do naszej szkoły przybyły reprezentacje ze szkół z Radzynia, Białej Podlaskiej i Łukowa. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja regionalna II etapu, powołana z ramienia Polskiego Towarzystwa Informatycznego w składzie: Agnieszka Frączek, Marcin Frączek i Piotr Kościuczyk. 10 najlepszych uczniów z całej Polski w poszczególnych kategoriach zakwalifikowało się do finału który odbył się 14 maja w Warszawie.
W II etapie spośród ponad 150 zakwalifikowanych uczniów z całej Polski, ponownie bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie naszej szkoły. Najlepszy z nich był Jakub Grądek, uczeń klasy 3ti, sklasyfikowany na 22 miejscu w kraju i 3 w województwie lubelskim. Czołowe miejsca zajęli również pozostali nasi reprezentanci m.in.:
Bartłomiej Kocyła – 23
Dariusz Bosko – 25
Maciej Ostaszewski – 26
Marcin Golec – 27
Arkadiusz Kusyk – 27
Jakub Machowski – 27

Szczegółowe wyniki II etapu dostępne są na stronie www konkursu pod adresem: http://www.tik-tak.eecdl.pl/ .
Gratulujemy osiągniętych wyników i zapraszamy do przyszłorocznej edycji.

mt_gallery:T.I.K? ? TAK! 

Więcej kliknij tutaj