Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II

ImageW przeddzień 94 urodzin Karola Wojtyły uczniowie, katecheci, nauczyciele i pracownicy ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim udali się na Pielgrzymkę Dziękczynną za kanonizację Patrona do Sanktuariów Podlaskich. Pielgrzymka ta wpisuje się  w jedno z licznych działań szkoły związanych z podziękowaniami za kanonizację św. Jana Pawła II. Pielgrzymowanie rozpoczęło się od zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Leśniańskiej. Następne miejsce pielgrzymki to Janów Podlaski, gdzie w miejscowym kościele ks. Daniel Sałaciński zapoznał nas z historią diecezji podlaskiej, której siedzibą we wcześniejszych latach był właśnie Janów Podlaski. Po krótkiej lekcji historii odprawiona została msza św. przez ks. Marka Strzeżysza, z czynnym udziałem młodzieży.

Będąc w Janowie nie omieszkaliśmy  odwiedzić stadniny  koni arabskich. (Konie chętnie pozowały nam do zdjęć). Kolejną miejscowością, która znalazła się na trasie pielgrzymki był Pratulin i oczywiście Sanktuarium Męczenników Podlaskich, których beatyfikował w 1996r. Jan Paweł II. Następnie  Sanktuarium Matki Boskiej Kodeńskiej, gdzie zostawiliśmy intencje u ,,Błogosławionej winy”. O zmierzchu uczestnicy pielgrzymki udali się do Kostomłotów, gdzie zwiedzano jedyną  w Polsce  Katolicka Parafię Neounicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego. Po całym dniu zwiedzania w tym samym miejscu zorganizowany został grill integracyjny, a potem napełnieni  radością  ze śpiewem na ustach pielgrzymi wrócili do Radzynia.
Cały ten dzień pątnicy podążali śladami Patrona szkoły  św. Jana Pawła II, ponieważ odwiedzał On sanktuaria podlaskie będąc arcybiskupem krakowskim, a podczas swojego pontyfikatu często wracał w wygłaszanych homiliach do naszego Podlasia.
Pielgrzymka mogła się odbyć dzięki inicjatywie i materialnemu wsparciu Pana Dyrektora Szkoły mgr inż. Zdzisława Janusa.

mt_gallery:Pielgrzymka dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II 

Więcej kliknij tutaj