„Rok szkoły zawodowców”

Image"Młodzież  ZSP im.Jana Pawła II w Muzeum Wsi Lubelskiej prezentuje ofertę szkoły "

12 września 2014 r w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji "Roku szkoły zawodowców". Konferencja miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim zaś prezentacja oferty szkół zawodowców w Muzeum Wsi Lubelskiej . Uczniowie 4 klasy Technikum Gastronomicznego ZSP im. Jana Pawła II wraz z Panią Dyrektor dr Grażyną Dzidą i Panem Kierownikiem kształcenia praktycznego mgr inż. Mariuszem Antolem reprezentowali szkoły Powiatu Radzyńskiego. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych przygotowała na tę uroczystość potrawy regionalne m.in."Przysmak Lipińskiego","przegryzkę  Radzyńską",Dęskę wybornych serów ze Spomleku", "Pasztet Szlubowskiego", "Serową rozkosz","Chleb starosty ", "Jesienne słodkości z Branieckich sadów", "Ciasteczka miłości". Szczególnym zainteresowaniem cieszył się  słynny "tort Hrabiny Potockiej ". Uczniowie mieli okazję rozmawiać o kształceniu zawodowym z Wiceministrem Edukacji Narodowej Panem Tadeuszem Sławeckim oraz Lubelskim Kuratorem Oświaty Panem Krzysztofem Babiszem. Uczestnictwo młodzieży ZSP w inauguracji  "Roku zawodowców" to wyróżnienie dla szkoły i Powiatu Radzyńskiego. Dyrekcja ZSP im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim składa podziękowania Panu Edwardowi Bajko Prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim za nieodpłatne przekazanie serów.

mt_gallery: Więcej kliknij tutaj