Mądrość Indian Ameryki Północnej.

ImageSpotkanie z Januszem Kamińskim, badaczem kultury plemion Mohawk, Ojibway i Lakota
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wzięła udział w spotkaniu  z Januszem Kamińskim – instruktorem, wykładowcą, specjalistą  life coach. Badacz kultury Indian od  35 lat mieszka w Kanadzie.Po uzyskaniu tytułu Bachelor of Arts z dziedziny psychologii i religii świata oraz tytułu Master of Arts przez pięć lat studiował kulturę Indian Ameryki Północnej pod kierownictwem Starszych Plemienia Mohawk, Ojibway i Lakota. Był menedżerem organizacji rządu prowincjonalnego, która czuwa nad właściwym traktowaniem przez personel więzienny więźniów różnych narodowości i wyznań w regionie południowo-zachodnim Ontario. Jako licencjonowany instruktor rozwiązuje problemy związane z komunikacją międzyludzką i krytycznymi sytuacjami. Ma dwudziestopięcioletnie doświadczenie w pracy jako przedstawiciel praw pacjentów w szpitalach prowincji Ontario. Prelegent międzynarodowych konferencji na tematy dotyczące zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Członek Ontaryjskiego Konsylium Opieki nad wielowyznaniową społecznością prowincji Ontario i członek International Coach Federation.
Pan Janusz Kamiński w barwny sposób opowiadał o kulturze Indian Ameryki Północnej, zwyczajach, systemie wartości i swoich osobistych doświadczeniach.Badacz został wyróżniony personalnym bębnem ze skóry niedźwiedzia oraz rytualną fajką. Indianie ofiarowali ją na znak  szacunku, akceptacji i  uznania dla jego umiejętności i cech charakteru. Opowieść o egzotycznej dla nas kulturze stała się punktem wyjścia do refleksji o charakterze uniwersalnym. W  kulturze Indian ważne jest rozpoznanie  predyspozycji, rozwijanie talentów i wykonywanie tego, to, w czym człowiek jest dobry i  co daje poczucie spełnienia i satysfakcji. Samo dążenie do szczęścia nie daje szczęścia, o czym zdają się zapominać ludzie współcześni. Warto posłuchać mądrości Indian. mt_gallery:Spotkanie z Januszem Kamińskim Więcej kliknij tutaj