„Powrót do szkoły”

Image„Powrót do szkoły” spotkanie absolwentką z Justyną Nieweglowską-Ernst.
W dniu 03.11.2011 roku w naszej szkole gościła  absolwentka 1996 roku Justyna Nieweglowska-Ernst. Justyna jes obecnie pracownicą Komisji Europejskie w Brukseli i realizowała program – „Powrót do szkoły ” Justyna odbyła spotkania z czterema klasami – głównie maturalnymi i przedstawiła jak wyglądała jej droga z Radzynia do Brukseli. Opowiedziała o swojej pracy w Komisji, zachęcała do uczenia się języków obcych oraz do korzystania z różnych programów unijnych wymiany uczniów  i studentów. W ramach prezentacji Brukseli i jej symboli doświadczyliśmy smaków czekoladek jednej ze specjalności belgijskiej. Smakosze słodyczy twierdzą,  że to najlepsze pralinki na świecie. Uczniowie otrzymali również materiały informacyjne o Unii Europejskiej . Następnie Justyna odpowiadała na pytania uczniów  dotyczące pracy, płac, jakości życia w Brukseli, programu szkół i przedszkoli  dla dzieci polskich rodzin. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a po spotkaniu prywatnie dopytywali o interesujące ich kwestie.

Dziękując za spotkanie Justyna udostępniła swój adres email i zachęcała do kontaktów.
„To było dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Mam nadzieje, ze przynajmniej kilku uczniów zainteresuje sie programem ERASMUS, praktykami zagranicznymi oraz zacznie sie uczyć języków "dla siebie" – nie dla ocen. Proszę o zachęcenie innych zainteresowanych uczniów o napisanie emaili na mój adres: radzynbacktoschool@gmail.com  lub justyna.n@wp.pl

 

mt_gallery:

 

 Comenius

mt_gallery:Commenius

 

 Erasmus

mt_gallery: Erasmus 

Więcej kliknij tutaj