Od Młodzika do Olimpijczyka

ImageDnia 16 maja 2015 roku pięcioosobowa grupa – zawodników sekcji pływackiej MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Eliza Gomółka, Michał Danilczuk, Łukasz Opolski, Mikołaj Maciuk, Jakub Kałuszyński prowadzona przez trenera pływania Jacka Dębskiego po raz pierwszy w historii klubu wzięła udział w zawodach o randze ogólnopolskiej. Miejscem rozgrywania zawodów był 50 metrowy basen olimpijski Warszawianki w Warszawie.
Zawody noszą nazwę „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Jest to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich zapoczątkowany w grudniu 2011 roku przez AZS Środowisko Warszawa.

Jego zadaniem jest umożliwienie startów i zmagań utalentowanym pływakom w celu przygotowania ich i wyłonienia reprezentacji Polski w pływaniu na kolejne mistrzostwa i olimpiady. Mogą w nich startować dzieci z roczników  2001 – 2006. Zawody w których starowali nasi najlepsi zawodnicy były piątą edycją tegorocznych zawodów ( 3 – basen 25 metrowy, 2 – basen 50 metrowy). O randze zawodów świadczy fakt rozgrywania ich na 50 metrowej pływalni olimpijskiej z elektronicznym pomiarem czasu za pomocą tablic dotykowych. Startować w nich mogą zawodnicy i  kluby posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego. Start naszych zawodników z rocznika 2005 i 2006 możliwy był bez licencji warunkowo w dwóch konkurencjach. W piątej edycji zawodów w Warszawie wzięło udział 747 zawodników z 65 klubów
 z całej Polski, łącznie podczas zawodów odbyło się 1491 startów. Trybuny przeznaczone dla 600  osób szczelnie wypełnili kibice i zawodnicy oczekujący na swoje starty.
Nasi młodzi pływacy wypadli bardzo dobrze.
Zawodniczka trener Natalii Borysiuk
Eliza Gomółka
50 m st. dowolnym – 17 miejsce
50 m st. grzbietowym – 15 miejsce
Zawodnicy trenera Jacka Dębskiego
Michał Danilczuk:
50 m st. dowolnym ( 62 zawodników )  – 9 miejsce
50 m st. klasycznym – 7 miejsce
Opolski Łukasz:
50 m st. dowolnym ( 62 zawodników )  – 22 miejsce
50 m st. klasycznym – 12 miejsce
Maciuk Mikołaj:
50 m st. dowolnym   ( 62 zawodników ) – 28 miejsce
50 m st. klasycznym – 18 miejsce
Kałuszyński Jakub:
50 m st. dowolnym – 30 miejsce
50 m st. klasycznym – 13 miejsce

Największy aplauz na pływalni wzbudził wyścig Michała Danilczuka z utytułowanymi seniorami, którzy startowali poza konkursem dla uzyskania kwalifikacji do zawodów międzynarodowych. Waleczny i niespeszony wiekiem i wzrostem przeciwników nasz zawodnik walczył od początku do końca, czego rezultatem było 7 miejsce Michała w swojej kategorii wiekowej na dystansie 50 m st. klasycznym.
Osiągnięte rezultaty są dowodem, że młodzi pływacy z Radzynia Podlaskiego mogą z powodzeniem rywalizować z zawodnikami z najlepszych klubów w Polsce.
mt_gallery:Od Młodzika do Olimpijczyka

Więcej kliknij tutaj