Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo

ImageMiędzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo 25.10.2014
17 maja 2015 r. w Lublinie odbyły się Otwarte (Międzynarodowe) Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo młodzików i dzieci. Na starcie stanęła również 12 radzyńskich judoków, którzy rywalizowali z  ponad 250 zawodnikami klubów z  województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego oraz klubów zagranicznych  m.in. z Ukrainy i  Białorusi.
W tym gronie bardzo dobrze wypadli zawodnicy naszego klubu, których wystartowało 12. Na uznanie  szczególnie zasłużyli  zdobywcy pierwszych miejsc: siostry Anita i Daria Hołownia oraz Franek Gepner. Drugie miejsca wywalczyli Andrzej Kowalik, Zuzia Krupa i debiutantka Martyna Muniowska. Na najniższym stopniu podium stanął również Piotr Podsiadły. A wśród dzieci starszych Michał Hawryluk. W zawodach debiutowali również Igor Terlikowski, Michał Obrębski oraz Korniluk Oliwia, która zajęła drugie miejsce. Wszyscy medaliści zasłużyli na uznanie, ale szczególnie efektownie i dzielnie walczyła Daria Hołownia. Ponieważ w jej wadze 33 kg wyjątkowo nie było rywalek została zgłoszona do wyższej kat. wagowej – 36 kg  gdzie czekały na nią już 3 przeciwniczki. Daria nie tyko pokonała wszystkie rywalki, ale zrobiła to w świetnym stylu po efektownych rzutach.

Bardzo dobrze spisała się również dwójka innych zwycięzców: Anita Hołownia zdecydowanie wygrała swoja nową kategorie wagową 36 kg. Pewnie wygrał również Franek Gepner w dobrze obsadzonej wadze 30 kg. W tej kategorii wagowej drugi był dobrze walczący Andrzej Kowalik. W drodze do finału obaj wygrali po trzy walki i po wyeliminowaniu m.in. 4 zawodników z klubów ukraińskich stoczyli walkę w finale, w której lepszy okazał się Franek Gepner,. Franek w drodze do finału walczył bardzo efektownie i popisał się różnorodnymi i efektownymi akcjami.

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:
Wśród młodzików:
III miejsce w wadze 55 kg wywalczył Piotr Podsiadły
V  miejsce zajął Maciek Ciemny w wadze 50 kg.
W grupie dzieci starszych:
 I miejsce zajęła – Daria Hołownia (36 kg)
II miejsce Zuzia Krupa w wadze 48 kg
II miejsce w wadze 40 kg. Korniluk Oliwia
III miejsce Michał Hawryluk w wadze 40 kg
VII w kategorii 45 kg był Igor Terlikowski

W grupie dzieci:
Waga 36 kg dziewcząt
I miejsce Anita Hołownia
II miejsce Martyna Muniowska

30 kg. chłopców
 I miejsce  Franek Gepner
II miejsce  Andrzej Kowalik
33 kg
IV miejsce Michał Obrębski

mt_gallery:Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo 

Więcej kliknij tutaj