Niekonwencjonalna lekcja w ZSP

ImagePanowie Wojciech Mackiewicz i Mariusz Antol nauczyciele przedmiotów samochodowych sprawili niespodziankę uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, a była to wizyta mobilnego warsztatu samochodowego. Jednym z prezentowanych samochodów był Show Car lubelskiej firmy Rk Niedziałek, hurtowni części do samochodów i dystrybutora narzędzi. Na pokładzie samochodu prezentowane były narzędzia używane przez mechaników w warsztacie, lakiernictwie ale również w gospodarstwie domowym do drobnych napraw. Drugim samochodem był Demo Car – pokazowy samochód firmy Tip-Topol pochodzącej z województwa wielkopolskiego, która zajmuje się wyposażeniem warsztatów samochodowych. Demo Car prezentował urządzenia austriackiej firmy AVL DiTest, tj. stacje do obsługi układu klimatyzacji na wszystkie dostępne czynniki chłodnicze oraz urządzenia diagnostyczne. Uczniowie, jako nieliczni w kraju, mieli okazję zobaczyć urządzenie do obsługi klimatyzacji napełnione dwutlenkiem węgla, które Tip-Topol zaprezentował w Polsce jako pierwszy. Jest to prototyp, pochodzący z austriackiego centrum badawczego w Graz. Pokazowe samochody cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów samochodówki ale również innych zawodów w których kształci szkoła. mt_gallery:Niekonwencjonalna  lekcja w ZSP Więcej kliknij tutaj