Finał Powiatowego Konkursu „Powstanie Warszawskie 1944 – wolność ponad życie”

Julia Kosowska i Aleksandra Majczyna, uczennice klasy drugiej II Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawno-administracyjnym, zostały laureatkami Powiatowego Konkursu Historycznego „Powstanie Warszawskie 1944 – wolność ponad życie” zajmując wysokie, odpowiednio V i VI miejsce w finale. Konkurs został zorganizowany przez I LO oraz Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Radzyniu Podlaskim i składał się z dwóch etapów. W etapie szkolnym 15 lutego 2024 r. wzięło udział 52 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im Jana Pawła II z klas 1ts, 1lb, 2tg, 2lp, 2tbm, 3la i 4la. Do finału zostało zakwalifikowanych 11 uczniów – z klasy 2lp: Julia Kosowska, Aleksandra Majczyna, Kamila Rosińska, Wiktoria Markuszewska, Aleksandra Bobruk, Martyna Dmitruk, z klasy 4la: Sandra Wągrodna, Gabriel Wojtasiewicz, Katarzyna Gomoła oraz z klasy 2tbm: Stanisław Mackiewicz oraz Mateusz Góral.

W etapie finałowym, który odbył się 29 lutego 2024 r. w I LO, w kategorii szkół ponadpodstawowych udział wzięło 26 uczniów. Konkurs odbywał się w przeddzień  Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i był połączony ze zwiedzaniem Katowni Gestapo/UB w Radzyniu Podlaskim. Opiekunem laureatek była p. Agnieszka Gątarczyk.

Laureatkom, finalistom i opiekunom gratulujemy!