Finał Siedleckiego Konkursu Historycznego

7 marca 2024 r. odbyło się finałowe rozstrzygnięcie konkursu historycznego organizowanego przez Instytut Historii Uniwersytetu w Siedlcach oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków UwS. Temat przewodni konkursu w tej edycji brzmiał „Bić się czy nie bić? Postawy Polaków wobec czynu niepodległościowego w okresie zaborów” i był nawiązaniem do 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy w formie eseju na powyższy temat. Nasi uczniowie, w tym roku klas humanistycznych i prawno-administracyjnych II Liceum Ogólnokształcącego,  już po raz kolejny zmierzyli się z tym zadaniem. Prace wszystkich uczniów zostały zakwalifikowane do finału.

Aleksandra Karpińska z klasy 1la otrzymała nagrodę Dyrektora Instytutu Historii Uniwersytetu w Siedlcach  p. prof. Dariusza Magiera. Opiekunem uczennicy był p. Mateusz Siudaj. Wyróżnienia otrzymali Julia Kosowska i Karolina Majczyna z klasy 2lp oraz Paweł Palinowski i Aleksandra Niekonieczna z klasy 3la. Opiekunami uczniów były p. Agnieszka Gątarczyk i p. Katarzyna Mackiewicz.

Uczniom i opiekunom gratulujemy!