Matura 2008 – biologia

ImagePrzykłady czynników zewnętrznych, przed których szkodliwym działaniem chroni nas naskórek, konflikt serologiczny, palenie papierosów a wydolność fizyczna, wydzielanie malatoniny w rytmie dobowym, działanie mięśni gładkich na pracę układu pokarmowego, mechanizm aktywacji enzymu zależnego od kalmoduliny, działania grzybów, dzięki któremu mogą one pobierać związki organiczne ze środowiska – te, oraz wiele innych pytań ujrzeli dzisiaj na arkuszach maturalnych z biologii abiturienci zdający egzamin z tego przedmiotu.

Poniżej do pobrania arkusze orz przykładowe odpowiedzi przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Matura 2008 poziom podstawowy – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom rozszerzony – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami


Więcej kliknij tutaj