Matura 2008 – historia

ImageŚwiętopietrze, Dziesięcina, Pańszczyzna, Nadanie przywileju koszyckiego przez Ludwika Węgierskiego, Koronacja Jadwigi Andegaweńskiej na króla Polski, Wzniesienie podmiejskiej rezydencji królewskiej w Wilanowie, Powstanie Komisji Edukacji Narodowej, Obrona Sewastopola w czasie wojny krymskiej, Najstarsza cywilizacja na subkontynencie indyjskim, Sformułuj wniosek dotyczący wpływu relacji politycznych między władcami węgierskimi i czeskimi na decyzje władców Węgier związane z Kazimierzem Odnowicielem, Wyjaśnij, dlaczego Bolesław Szczodry, opuszczając Polskę w 1079 r., wybrał Węgry na miejsce schronienia, Wymień trzy małżeństwa, które zostały zawarte między przedstawicielami dynastii Arpadów i dynastii Piastów – tak brzmiały niektóre pytania na maturze pisemnej z historii.

Poniżej do pobrania arkusze z przykładowymi odpowiedziami opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Matura 2008 poziom podstawowy – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Matura 2008 poziom rozszerzony – arkusz z przykładowymi rozwiązaniami

Więcej kliknij tutaj