Ziołoholizm na zdrowie!

Wiosna w pełni rozkwitu zawitała także do nas. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im.Jana Pawła II mieliśmy przyjemność spotkać się z naszą absolwentką, panią Magdaleną Kniaziewicz. Pani Magdalena przyjechała na zaproszenie w ramach projektu „Pasjonaci z ZSP” z misją promocji swojej pasji, której ideą jest promocja profilaktyki zdrowia. Nasza prelegentka ukończyła studia magisterskie na kierunku zielarstwo i terapie roślinne oraz na kierunku hortiterapia (tzw. ogrodolecznictwo). O sobie mówi tak: „Pasja do ziół zrodziła się we mnie pod koniec gimnazjum, a mocno ewoluowała podczas studiów i rozwija się do dzisiaj w kierunku całościowego (holistycznego) podejścia do zdrowia człowieka. Jestem też założycielką
i właścicielką firmy Sztuka ziołolecznictwa, w ramach której promuję zdrowy tryb życia, oferuję najlepsze produkty naturalne dostępne na rynku, opracowuję autorskie, skuteczne receptury na ziołowe herbaty, preparaty i konsultuję w obszarze stosowania ziół”.

Podczas spotkania Pani Magdalena przedstawiła dobrodziejstwo otaczającej nas przyrody, zachęcała młodzież do dostrzeżenia piękna w roślinach oraz do częstszego sięgania po dobra medycyny naturalnej, które stanowią pierwowzór i podstawę medycyny oraz farmakologii, jaką poznajemy i doświadczamy współcześnie.

Dokładniej o pasji Pani Magdaleny przeczytacie państwo na stronach:
https://sztukaziololecznictwa.wordpress.com/o-nas/, https://sztukaziololecznictwa.wordpress.com/hello/,  do czego zachęcamy.

Pani Magdalenie serdecznie dziękujemy za pełne energii i radości spotkanie, za inspiracje do zmiany nawyków w naszym codziennym życiu, za dostrzeżenie walorów zdrowotnych i terapeutycznych otaczającego nas świata roślin. Życzymy dalszego rozwoju swojej pasji i pomysłów na nowe receptury .. na zdrowie!