SUKCES GASTRONOMÓW  ZESPOŁU  SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH im. JANA PAWŁA II W RADZYNIU PODLASKIM

        Uczennice drugiej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Aleksandra Fijałek i Anna Hołownia zdobyły drugie miejsce w II LUBELSKIM KONKURSIE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH  „Kuchnie regionalne- kuchnia lubelska”

         Tematem przewodnim drugiej edycji konkursu w roku 2018 „Potrawy kuchni regionu lubelskiego w nowoczesnej odsłonie” były produkty „Boczek i ziemniak”.

         Zadaniem uczestników było wykorzystanie tych produktów do przygotowaniu trzech  porcji dania zasadniczego. Nad prawidłowością przebiegu konkursu kulinarnego czuwało profesjonalne jury. Potrawy konkursowe oceniały dwa niezależne składy jury: sędzia techniczny i jury degustacyjne. Kryteria oceny obejmowały m.in. wybór potrawy, dobór składników, techniki i metody wykonania, poprawność procesów oraz właściwe wykorzystanie czasu, kompozycję potrawy, kreatywność, ocena organoleptyczna.

      W etapie finałowym konkursu rywalizowało osiem zespołów dwuosobowych. Spośród wszystkich uczestników biorących udział w turnieju jury wyłoniło najlepszych:

I miejsce Zespół Szkół nr 5 w Lublinie im. Jana Pawła II

II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II   w Radzyniu Podlaskim 

III miejsce Technikum Lider z Lublina

      Uczennice reprezentujące naszą szkołę- Aleksandra Fijałek i Anna Hołownia przygotowały danie zasadnicze „Boczek orzechowy w asyście kulki ziemniaczanej i warzywa”.

      Dla uczennic bardzo wartościowa była ocena jury technicznego – wysłuchanie porad od fachowców było szansą na wzbogacenie i urozmaicenie swojego warsztatu. Konkurs gastronomiczny stanowi potwierdzenie trafności wyboru zawodu i motywację do dalszej pracy w tym kierunku.