Kryta pływalnia coraz bliżej

ImagePrace przy budowie krytej pływalni nabierają tempa. Ciepła jesień  sprzyja pracującym tam robotnikom i widoczny jest postęp prac. Na plac budowy przywieziono już wykonane w Austrii prasowane i klejone części drewna – konstrukcję dachową. W przyszłym tygodniu rozpocznie się jej montaż i izolowanie oraz układanie pokrycia z blachy. Prace potrwają ok. miesiąca. Równocześnie rozpocznie się instalacja elementów okiennych ze szkła. W zakresie prac budowlanych w końcowym etapie jest  betonowanie i izolacje niecki rekreacyjnej. Wewnątrz budynku robotnicy murują ściany działowe, a na zewnątrz wieżę zjeżdżalni rurowej. Po zdjęciu szalunków, zarysowuje się kształt głównej niecki basenu. Postępują prace montażowe instalacji sanitarnych i technologii basenowej. Obecnie przy powstającym obiekcie pracuje ok. 50 osób. Generalnym wykonawcą prac jest F.H.U. „FEWATERM”.

Projekt pn. „Powiatowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Radzyniu Podlaskim. Etap II – KRYTA PŁYWALNIA” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Inwestycja realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje wykonanie krytej pływalni w Radzyniu Podlaskim przy ul. Sikorskiego 15a o przewidywanej powierzchni bezpośrednio przylegającej do istniejącej hali widowiskowo-sportowej, wyposażenia, wydzielonego terenu zielonego, placu przed wejściem głównym, podjazdu gospodarczego, dróg, chodników, parkingów, oświetlenia zewnętrznego oraz zieleni. W zakres pływalni krytej wchodzą: 1) basen pływacki 25,00×12,50 m, 2) basen szkoleniowo-rekreacyjny w skład którego wchodzą: a) basen do nauki pływania, b) basen rekreacyjny wraz z urządzeniami, 3) hol wejściowy z szatnią i toaletami (w tym dla osób niepełnosprawnych), 4) hol kasowy, 5) niezbędne zaplecze przebieralniowo-natryskowe, 6) zjeżdżalnia rurowa ślimakowa, 7) sauna, 8) pomieszczenia administracji, personelu oraz techniczne, 9) trybuny dla widzów (rodziców) oraz miejsca do siedzenia w strefie mokrej przy basenach. Budynek pływalni zostanie zaprojektowany i wykonany w sposób zapewniający maksymalną dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Beneficjent/lider projektu: Miasto Radzyń Podlaski
Partnerzy projektu: Powiat Radzyński, Gmina Czemierniki, Gmina Radzyń Podlaski

mt_gallery:Kryta plywalnia coraz bliżej 

Więcej kliknij tutaj