KOLEJNE SUKCESY SPORTOWE

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie sportowym w naszej społeczności szkolnej. Tym razem autorem sukcesu nie jest jednak uczeń, a nauczyciel – p. G. Litwiniec.

Został on zwycięzcą jubileuszowego 40-tego Ogólnopolskiego Memoriału Szachowego Pamięci  dr H. Podolskiego – zasłużonego nauczyciela, wychowawcy i szachisty łódzkiego.

Turniej ten jest jedną z najdłużej odbywających się cyklicznych imprez sportowych tego typu w Polsce i zawsze przyciąga spore grono czynnych i emerytowanych nauczycieli z całej Polski. Jubileuszowy memoriał odbył się w gościnnych progach Klubu Nauczyciela ZNP przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi w dniach 20-22.10.2017 r.

Pan G. Litwiniec zdobył  7 punktów z 9 możliwych do uzyskania nie przegrywając ani jednej partii. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a zwycięstwo możliwe było dzięki pełnej wielogodzinnej koncentracji i walce do ostatnich sekund każdego pojedynku.

Szachy, jak podkreśla zwycięzca, są wspaniałą grą dla wszystkich w każdym wieku. To doskonały trening pamięci kształtujący umiejętności logicznego myślenia, koncentracji, analizy i dedukcji. Są grą, która nagradza pokorę i systematyczność w dążeniu do celu, a jednocześnie umożliwiają  pogodzenie się z porażką, która prowadzi do sukcesu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.