Katia i Maite w ZSP

ImageZakończyła się wizyta Katii i Maite – studentek z Rosji i Urugwaju w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Przedstawiły one uczniom naszej szkoły kulturę i obyczaje swoich krajów. Miały one okazję poznać również nasze zwyczaje i zapoznać się z radzyńskimi zabytkami. Drugiego dnia wizyty podziwiały zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich we wsi Kozłówka, zaś wieczorem mogły poznać smaki podlaskiej kuchni podczas "Wieczorku kulinarnego", gdzie przedstawiły również danie typowe dla swojej kuchni. Zajęcia przeprowadzone przez naszych gości na pewno zapadną uczniom na długo w pamięci oraz z pewnością przyczyniły się do wzrostu motywacji do nauki języków obcych. Tym bardziej, że Katia i Maite z chęcią odpowiadały na zadawane przez uczniów pytania.

 

Katia mieszkanka Krasnojarska – trzeciego co do wielkości miasta Syberii oraz Maite – mieszkająca na co dzień w stolicy Urugwaju – Montevideo przyjechały do Nas dzięki staraniom dr Grażyny Dzidy – koordynatora projektu Exspress Your Knowledge. W projekcie udział wzięli również: Grzegorz Litwiniec, Magdalena Iwańczuk, Agata Sokół, Iwona Słowikowska,  Anna Komoń, Anna Kowalczyk, Paweł Iwańczuk. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne wizyty.

 

Galeria zdjęć

Więcej kliknij tutaj