III miejsce uczniów ZSP w Turnieju Motoryzacyjnym

Image25 maja 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu odbył się finał XVII Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zajęli wysokie 3 miejsce. W turnieju wzięło udział 16 szkół z różnych powiatów. Program turnieju dotyczył testów z przepisów ruchu drogowego, znajomości historii polskiej motoryzacji, jazdy motorowerem, jazdy samochodem, obsługi codziennej pojazdu oraz udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. ZSP reprezentowali uczniowie: Mateusz Skrzeczkowski klasa 2Ts, Mariusz Borysiuk klasa 2s, Radosław Bojanek klasa 1Ts, którzy zostali przygotowani do konkursu przez mgr inż. Wojciecha Mackiewicza. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty za zajecie III miejsca w Turnieju.

Celem turnieju jest:
– Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i  wiedzy motoryzacyjnej.
– Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.
– Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
– Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

mt_gallery:III miejsce uczniów ZSP w Turnieju Motoryzacyjnym 

Więcej kliknij tutaj