Udane eliminacje taekwondoków z Radzynia

ImageW niedzielę 22 marca 2009 na lubelskiej hali MOSiR zawodnicy Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do sprawdzili swoje siły w pierwszych tegorocznych eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Choć spora grupa utytułowanych wychowanków trenera Janusza Wlizło w tym sezonie przeszła już do kategorii seniora i wyjechała na studia, zastąpiła ich silna grupa młodych debiutantów. A w tych zawodach Radzyń reprezentowała rekordowa ilość 15 zawodników w kategorii juniora i juniora młodszego. Zarówno zawodnicy o kilkuletnim doświadczeniu startowym jak i ci debiutujący zaskoczyli trenera efektem przygotowań, bo trwały one z przyczyn obiektywnych dużo krócej niż zwykle.

Radzyniacy zdobyli 17 medali na międzywojewódzkich eliminacjach strefy F z udziałem województw lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego. W tym 4 złote, 4 srebrne i 9 brązowych.
O start w imprezie głównej rywalizowano w dwóch grupach wiekowych – juniora młodszego i juniora.
ImageAż 10 medali wywalczyli juniorzy młodsi. W tym 2 złote medale (walki do 57 kg i układy) i jeden srebrny (w technikach specjalnych) zdobyła bezkonkurencyjna na tych zawodach Natalia Olszak, która została też ogłoszona „Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw”. Trzeci złoty medal wywalczyła w konkurencji walk do 53 kg Katarzyna Ciężka. Sreberko zawisło też na szyi Katarzyny Popek za walki do 57 kg. 5 brązowych medali zdobyli: Katarzyna Popek (układy), Julia Zarczuk (walki do 57 kg), Jakub Kuśmierowski (walki pow. 66 kg), Michał Zimoń (w technikach specjalnych) oraz Jakub Machowski, który zachwycił swoją bojową postawą i finezją oraz dynamika ruchu wszystkich na zawodach ? W zawodach tej rangi debiutowali ponadto: Emanuela Gadzała, Katarzyna Skarżycka i Wojciech Kuśmierowski. Niestety tym razem nie udało im się wywalczyć miejsc medalowych.  

 
W kategorii juniora 7 medali dla Radzynia zdobyli: 1 złoty medal – Adam Matysiak (króluje w konkurencji technik specjalnych już od dwóch sezonów – aby tak dalej), zajął też drugie miejsce w rankingu na „Najlepszego Zawodnika Mistrzostw”  2 srebrne: Anna Matysiak w walkach do 55 kg i Jakub Szczerba do 70 kg. Cztery brązowe medale zdobyli: Agnieszka Kania i Emilia Wojtaś – po dwa w konkurencji układów i walk do 60 kg.
Dzięki tym wynikom Radzyńska Akademia Taekwon-Do uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji punktowej rywalizacji dziewięciu klubów.
Już za tydzień 27-29 marca 2009 radzyńską jedenastkę czeka bardzo trudny sprawdzian ogólnopolski. Największy turniej w kraju – GRAND PRIX POLSKI w Kłobucku pod Częstochową.  Trzymajcie kciuki !!!

 

mt_gallery:Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Foto: J.Wlizło 

Więcej kliknij tutaj