Sukcesy w taekwon-do naszych uczniów i absolwentów

ImageJak przystało na szkołę z wieloletnimi tradycjami sportowymi, nasi uczniowie od lat aktywnie rozwijają się w różnych dziedzinach sportu. Zarówno wśród absolwentów, jak i obecnie uczących się w naszej szkole są utytułowani Mistrzowie Taekwon-Do – koreańskiej sztuki walki, która doskonale realizuje się też jako sport. Wśród nich najbardziej znaną postacią jest twórca, prezes i trener Młodzieżowego Klubu Sportowego Radzyńska Akademia Taekwon-Do – mgr Janusz Wlizło – wychowawca Mistrzów Świata, Europy i wielu Mistrzów Polski w tej dyscyplinie.

 

Swoją przygodę z taekwon-do rozpoczął przed 25 laty, właśnie w tym samym momencie gdy rozpoczynał edukację w naszej szkole. To wtedy weszło do kin „Wejście Smoka” z Bruce’m Lee i wszyscy się nim fascynowali. A że trener Janusz Wlizło trafił do najlepszych szkoleniowców polskiego taekwon-do, z którymi dziś zasiada w Zarządzie Polskiego Związku Taekwon-do oraz Janusz Wlizłodzięki wkraczającemu do naszej szkoły „sportowemu duchowi” za sprawą obejmującego wówczas stanowisko dyrektora p. mgr inż. Zdzisława Janusa, a także dzięki wyrozumiałości wychowawczyni p. mgr Zofii Szymonki (obecnie Niewęgłowskiej) p. Janusz mógł rozwijać swoje pasje dojeżdżając na treningi do Lublina w zgodzie z nauką. Swoją pracę dyplomową pisaną pod kierunkiem śp. mgr inż. Stanisława Daniluka obronił z wyróżnieniem w 1988 roku, cały czas kontynuując treningi. Z zawodu technik obróbki skrawaniem, swoją drogą pokierował w stronę sportu. I po skończeniu w Lublinie studium nauczycielskiego o kierunku wychowanie fizyczne już w 1990 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim, kontynuując podnoszenie kwalifikacji na studiach magisterskich i trenerskich. Zawsze sentymentem związany z nauczycielami i naszą szkołą przygotował specjalny pokaz utytułowanych zawodników Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do uświetniający uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej. W ubiegłym roku też zorganizował na naszej hali największą rangą imprezę sportową Radzynia – Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do (zobacz zdjęcia – galeria)

Absolwenci naszej szkoły – mistrzowie taekwon-do:
Drugim utytułowanym absolwentem naszej szkoły jest wychowanek Akademii Marcin Oworuszko 3 Dan – wielokrotny medalista i mistrz Polski w taekwon-do, Reprezentant Polski, a z powodu wyjazdu na początku do Anglii, a następnie do Irlandii (gdzie obecnie przybywa od ponad dwóch lat) także członek Reprezentacji Narodowej Irlandii.     
Łukasz CiężkiTrzecim utytułowanym absolwentem naszej szkoły jest wielokrotny Mistrz Polski w taekwon-do, Wicemistrz Europy – Łukasz Ciężki 2 Dan – wieloletni zawodnik Reprezentacji Narodowej Polski – obecnie Absolwent AWF w Białej Podlaskiej, licencjonowany nauczyciel wychowania fizycznego oraz asystent trenera w Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do.
Niedawno ukończył też naszą edukację Międzynarodowy Mistrz Słowacji – Jakub Mironiuk

Obecnie w naszej szkole edukuje się czwórka mistrzów z Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do.

Paweł Więsyk – rozpoczynający swoje starty w zawodach – Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2008

Ania Matysiak –  dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (2007 i 2008), srebrna medalistka Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji, wielokrotna medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw w taekwon-do – strefy F (woj. lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)Łukasz Ciężki

Adam Matysiak – Drużynowy Wicemistrz Polski Seniorów w taekwon-do – Radzyń 2008, „Najlepszy Zawodnik” Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji 2007, wielokrotny Mistrz Makroregionu – strefy F (woj. lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)  

Agnieszka Kania – I Złota Medalistka Międzynarodowego Turnieju w Szwecji Viking Cup International 2008, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – pretendentka do Kadry Narodowej Polski na 2010 rok.

Więcej kliknij tutaj