„Spotkanie po latach” – uzupełnienie

ImagePrzy Technikum i Szkole Zawodowej prężnie działało Koło Modelarskie.  Spośród absolwentów roczników 1972-74 aktywnie w pracach koła modelarskiego uczestniczyli: Krzysztof Datkiewicz, Wiesław Kaczan, Ryszard Krasuski, Wiesław Niewęgłowski, Antoni Stasiuk, Jerzy Wołowik, Antoni Zesiuk i Jan Zurawski. Pod kierunkiem Pana Jana Rolaka – opiekuna koła został zdobyty pierwszy puchar przechodni Ligi Obrony Kraju. Powtórzenie sukcesów w kolejnych latach pozwoliły przejąć puchar na stałe. Z chwilą podjęcia pracy w naszej Szkole przez Pana Profesora Czesława Dzierżaka, ze względu na Jego bliski związek z lotnictwem Dyrekcja Szkoły powierzyła Mu opiekę nad modelarzami. Kolejnym sukcesem radzyńskich modelarzy, którzy reprezentowali województwo lubelskie było zajęcie I miejsce w Ogólnopolskich Manewrach Techniczno – Obronnych w konkurencjach modeli akrobacyjnych.
Mimo, że upłynęło 40 lat od ukończenia szkoły to pasję tą kontynuują nadal: Krzysztof Datkiewicz, Wiesław Kaczan, Jerzy Wołowik i Antoni Zesiuk. Modelarze Ci na zjazd absolwentów, („Spotkanie po latach”) przygotowali wystawę swoich modeli: samolotów, pojazdów kołowych, gąsienicowych i wodnych. Szczególną atrakcją była możliwość obejrzenia wymienionych modeli w lotach i akrobacjach oraz jeździe dynamicznej. W pracowni modelarskiej została wykonana praca dyplomowa absolwentów: Jerzego Piątka, Andrzeja Pileckiego, Ryszarda Krasuskiego i Jerzego Wołowika – pojazd przystosowany do jazdy na lądzie, wodzie i na śniegu. Ciekawym rozwiązaniem był napęd w postaci śmigła pchającego z regulowanym skokiem podczas obrotów. Praca ta była prezentowana na różnych wystawach w Polsce.
W szkole działało koło fotograficzne pod opieką Profesorów Ryszarda Górnego i Zygmunta Mazurkiewicza. W pracach tego koła szczególnie zaangażowali się Krzysztof Datkiewicz i Marek Paćko. Zdjęcia wykonane przez nich mogliśmy obejrzeć w czasie uroczystej kolacji, dostarczyły nam miłych przeżyć i  wzruszeń. Wiele zdjęć Marka Paćko jest na stronie internetowej www.promenadazsp.pl
Różne są pasje absolwentów, jedną z nich jest gra na akordeonie Janusza Wiśniewskiego. Swoje umiejętności zaprezentował na wieczornym spotkaniu. Piosenkom granym na akordeonie towarzyszył śpiew absolwentów.
mt_gallery:Spotkanie po latach Więcej kliknij tutaj