Podsumowanie akcji „20 lat wspólnie” i konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo

Image31 maja 2010 roku w Zespole Szkół Ponagdimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim miało miejsce uroczyste podsumowanie Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej "20 lat wspólnie". Impulsem tego spotkania stała się Kampania edukacyjna prowadzona z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Roku Historii Najnowszej, w której szkoła zgłosiła swój udział. Celem Akcji było upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, przypadającej 27 maja 2010 roku oraz zachęcenie mieszkańców do docenienia pozytywnej działalności samorządów poprzez pokazanie, co się zmieniło w okolicy dzięki działalności władz lokalnych. Koordynacji przedsięwzięcia podjęła się Pani dr Grażyna Dzida, pełniąca w placówce funkcję wicedyrektora. W trakcie akcji uczniowie wraz z opiekunami (tj. mgr Katarzyną Mackiewicz, mgr Renatą Sieromską, mgr Hubertem Szczepaniukiem, mgr Piotrem Mackiewczem oraz mgr Katarzyną Gołoś) zebrali materiały dotyczące dwudziestoletniej działalności samorządów lokalnych oraz przeprowadzili wywiady, w których ich interlokutorzy przedstawili własną ocenę zmian z okresu ostatniego dwudziestolecia.

 

Swoje opinie na temat działalności samorządów lokalnych wyrazili przed kamerą poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Witold Kowalczyk, Starosta Radzyński Jerzy Kułak, Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II Zdzisław Janus oraz Dyrektor I LO Tadeusz Pietras. Młodzież biorąca udział w pracy grup badawczych miała najpierw okazję uczestniczyć w zajęciach na temat idei samorządności oraz kompetencji jednostek samorządu lokalnego, by w ten sposób lepiej przygotować się do zaplanowanych rozmów. Uzupełnieniem wywiadów stała się dokumentacja fotograficzna. Ostatnim etapem prawie miesięcznej pracy zespołów uczniowskich było przygotowanie prezentacji multimedialnych, obrazujących zarysy zmian, z których jedna została zaprezentowana gościom i uczniom przybyłym na lokalny finał Akcji, druga zaś opublikowana na EduTubie. Zgromadzeni na podsumowaniu Akcji mogli zobaczyć fragmenty przeprowadzonych wywiadów, zestawienie fotografii dokumentujących zachodzące zmiany (pt. „Radzyń dawniej i dziś” oraz „Radzyń w obiektywie”), a także usłyszeć o najważniejszych zmianach w zakresie gospodarki, infrastruktury, edukacji i kultury. Uczennice prowadzące prezentację multimedialną zaanonsowały ją słowami: „W Polsce wielki sukces reformy samorządowej łączy się z dramatycznie małą świadomością znaczenia tego osiągnięcia. W trudnościach życia codziennego zatraca się perspektywę olbrzymich zmian, jakie zaszły w Polsce dzięki powstaniu 2857 jednostek samorządowych”. I faktycznie po obejrzeniu pokazu okazało się, że często nie dostrzegamy zmian, jakie następują w naszym bezpośrednim sąsiedztwie, dziejąc się niejako na naszych oczach. Tymczasem okazało się, że nawet mieszkańcy tak małego w skali ogólnopolskiej miasta jak Radzyń Podlaski mają wiele powodów do dumy z tego, co dzieje się w ich małej ojczyźnie.  Podsumowanie akcji połączono z czwartą już edycją Konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo", organizowanego przez panie mgr M.Tokarską i mgr M.Jakubiuk.

W tym roku w gastronomiczne szranki stanęło 21 ekip, które zaprezentowały potrawy kuchni staropolskiej. A były to: parowańce z kaszą jaglaną, smalec, chleb wiejski i ogórki domowe, pierogi Jacka, pranachaj, tarciuchy z surówką z kapusty, fasola po staropolsku, chłodnik czosnkowy, deska potraw wiejskich, psiocha ze zsiadłym mlekiem, parowańce z jagodami, śledzie po radzyńsku, bigos staropolski, kaczka, bułeczki drożdżowe z kapustą, skrzydełka po żydowsku, gołąbki z Bork, jagielonki, piernik radzyński, pierogi z niespodzianką i kurczak po staropolsku.

 

Ewelina Wiśniewska (2g)Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Ewelina Wiśniewska z klasy 2g, która zachwycila Jury kaczką z sosem szyszkowo-grzybowym. Drugie miejsce przypadło w udziale uczniowi klasy 1g Mateuszowi Kasprzakowi za kurczaka po staropolsku, zaś na trzecim miejscu uplasowały się pierogi Jacka – które to wykonały Agnieszka Cabaj i Wioleta Gryglicka z klasy 1tg. Jury przyznało również wyróżnienie za deskę potraw wiejskich przygotowaną przez Damiana Bociana, Pawła Grochowskiego i Krystiana Mykę. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy konkursu nagrody niespodzianki. Dodatkową nagrodą dla jednego z uczestników konkursu będzie wyjazd do miasta partnerskiego Radzynia Podlaskiego – Egyek na Węgrzech. O nagrodzie tej poinformował w trakcie konkursu Przewodniczący Rady Miasta Jacek Piekutowski.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Konkursu wspaniałych i przepysznych potraw.

 

 

Więcej kliknij tutaj