Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezja Południowego Podlasia

ImageDnia 7 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezja Południowego Podlasia organizowany przez Nieformalną Grupę Radzyń Europejski działającą przy naszej szkole. Konkurs jest jednym z działań prowadzonych w ramach projektu „Radzyń – Europa, Europa – Radzyń” finansowanego ze środków Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu” (więcej o projekcie tutaj ). Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II Pan mgr inż. Zdzisław Janus. Komisja konkursowa w składzie: mgr Grażyna Kratiuk, mgr Jolanta Bilska oraz mgr Adam Świć, wysłuchała i oceniła 17 recytatorów.

A oto zwycięzy w poszczególnych kategoriach

 

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce Emanuela Gadzała – Gimnazjum w Czemiernikach
II miejsce Angelika Dragan – Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim
Wyróżnienie:
Emilia Niewęgłowska – Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim
Karol Harasimiuk – Gimnazjum w Białce

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce Marta Sokołowska – I LO w Radzyniu Podlaskim
II miejsce  Katarzyna Krupa – I LO w Radzyniu Podlaskim
II miejsce  Wioletta Kap – ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
III miejsce Jan Wasak – I LO w Radzyniu Podlaskim
Wyróżnienie
Ilona Kibart – ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
Anna Kaznowska – ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Zwycięzcom przyznano cenne nagrody książkowe. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki w postaci zestawów długopisów. W części podsumowującej wystąpiła Pani mgr Jolanta Bilska, która przybliżyła sylwetki znanych pisarzy oraz ich związki z Podlasiem, natomiast Pan mgr Adam Świć zapoznał zebranych z poetami Ziemi Radzyńskiej, których utwory nie były prezentowane przez wykonawców.  Na zakończenie  Pani  Wicedyrektor szkoły dr Grażyna Dzida  pogratulowała uczestnikom  i zachęciło do kontynuowania konkursu w kolejnych latach. Nad całością przebiegu imprezy czuwał Pan mgr inż. Marcin Frączek – koordynator projektu.

 

mt_gallery:Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezja Południowego Podlasia 

Więcej kliknij tutaj