Kampania „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2013”

Image22 października 2013 roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim miała możliwość degustowania  kanapek przyrządzonych z  upieczonego przez młodzież chleba.  Na stołach znalazły się również smaczne jabłka i warzywa.
Już po raz piąty Fundacja Dobre Życie zaprosiła szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego  chleba i zdrowego stylu życia  w szkole 2013” , której celem jest zachęcenie  szkół i innych placówek do podjęcia działań edukacyjnych upowszechniających zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. Akcja ta ma zwrócić uwagę na problem chleba, a także podnieść świadomość młodych konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie oraz znaczenia zdrowego stylu życia dla zachowania zdrowia.

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życiaTydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życiaTydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia 

Patronat nad kampanią objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Inicjatorem  i koordynatorem szkolnej  akcji organizowanej już po raz drugi przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II była wicedyrektor szkoły  Pani Grażyna Dzida.
Uczniowie klasy III technikum żywienia i gospodarstwa domowego pod kierunkiem  nauczycieli przedmiotów gastronomicznych upiekli chleb na zakwasie. Ponadto  zorganizowany został konkurs plastyczny  pt. „Promujemy zdrową żywność”, którego celem było pobudzanie świadomości  prawidłowego żywienia. Głównymi organizatorkami szkolnej kampanii były panie: Małgorzata Tokarska i Małgorzata Musiejuk. Kampanię wspierały również panie Elżbieta Stasiowska, Anna Matejek i Anna Matysiak
Realizacja tego „chlebowego” przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli  oraz przychylności i finansowemu wsparciu dyrektora szkoły Pana Zdzisława Janusa. Przeprowadzona akcja promocyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj