IV Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego

ImageW IV edycji Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego, który odbył się 12.10.2013 r. wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników z 29 klubów z kraju i 12 zagranicznych, m. in. z Litwy, Białorusi i Ukrainy. W zawodach startowało 8 chłopców i 4 dziewczynki z radzyńskiego MULKS „Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Tym razem klub reprezentowali młodzi adepci judo i walczący co najmniej dobrze zdobyli 6 medali, w tym 3 złote, 2 srebrne i jeden brązowy.

IV Turnieju Judo im. Leszka PiekarskiegoIV Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego IV Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego

Swoje walki przed czasem wygrały siostry Anita i Daria Hołownia odpowiednio w wadze 27 i 30 kg. Anita wygrała wszystkie przed czasem ze starszymi przeciwniczkami a Daria w pokonanym polu pozostawiła przeciwniczki z Litwy i Białorusi. Srebrny medal w kategorii młodziczka wywalczyła czyniąca stałe postępy Maja Karolak. Dwie wygrane przez ippon i jedna porażka decyzją sędziów. Również srebrny medal zdobyła Ola Jaszcz w kategorii 50 kg. Wśród chłopców najlepiej reprezentował się Jakub Chudek zwycięzca wagi 30 kg w rocznikach 2001 – 2002 oraz Kamil Rożen, który w dobrze obsadzonej wadze 42 kg po 3 wygranych i jednej porażce musiał zadowolić się 3 miejscem. Piąte miejsca zajęli: Paweł Kowalczyk w kat. 42 kg młodzików oraz Piotr Podsiadły.
Pracę sekcji judo bardzo wysoko ocenia założyciel i prezes klubu Zdzisław Janus. Cieszę się, że trzecia najmłodsza grupa treningowa już osiąga wyniki w rywalizacji w tak mocno obsadzonych zawodach. Jest to bodźcem do tworzenia jeszcze lepszych warunków dla funkcjonowania tej dyscypliny sportu w Radzyniu Podlaskim. Więcej kliknij tutaj