Kampania „Tydzień chleba w szkole”

ImageFundacja Dobre Życie po raz czwarty  zaprosiła szkoły do udziału w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień Chleba w szkole” Realizację tego projektu zaplanowano w dniach 16 – 23 października 2012 roku. Celem kampanii jest zachęcenie uczniów,  do spożywania zdrowej żywności. Patronat nad kampanią objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku do udziału w kampanii włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła  w Radzyniu Podlaskim. Uczniowie klasy II technikum żywienia i gospodarstwa domowego  upiekli chleb na zakwasie, a ponadto  przygotowali audycję telewizyjną promującą zdrową żywność. Oglądając audycję można było dowiedzieć się między innymi o tradycyjnych metodach wypieku chleba, a także zdobyć informacje dotyczące korzyści płynących ze spożywania chleba na zakwasie.

23 października odbyła się w szkole promocja zdrowej żywności. Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali smaczne kanapki z chleba na zakwasie, masła  z ziołami  i pomidorów. Nie zabrakło tez owoców. Na stołach znalazły się smaczne, polskie jabłka. Poczęstunek został przygotowany dla całej społeczności szkolnej.
Przeprowadzona akcja promocyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że  uczniowie posiadając wiedzę o wartościach odżywczych i zdrowotnych chleba na zakwasie, będą chętniej  po niego sięgali.

Realizacja tego „chlebowego” przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Pani Małgorzaty Tokarskiej, Małgorzaty Musiejuk, Małgorzaty Jakubiuk, Elżbiety Stasiowskiej, Anny Matysiak i Anny Matejek oraz  wsparciu dyrekcji szkoły, a w szczególności  dyrektora  Zdzisława Janusa i wicedyrektora Grażyny Dzidy.

 

mt_gallery: "Tydzień chleba w szkole" 

Więcej kliknij tutaj