Radzynianin w kadrze narodowej kadetów w siatkówce

ImageMateusz Paszkowski zawodnik sekcji siatkówki klubu MULKS „Technik – Orion” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim po zakończonym 22 Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich Spała 2012, w którym uczestniczył jako reprezentant województwa lubelskiego otrzymał powołanie do szerokiej kadry Polski kadetów (do lat 16). Na zajęcia z piłki siatkowej trafił pięć lat temu kiedy po oddaniu do użytku hali sportowej, z inicjatywy dyrektora szkoły Zdzisława Janusa tworzona była sekcja dla chłopców z klas czwartych szkoły podstawowej.

Dobra gra i ciężka praca zaowocowały powołaniami Mateusza do kadry województwa a teraz kadry narodowej. Talent i warunki fizyczne (198 cm wzrostu) predestynują młodego zawodnika do gry na wysokim poziomie. Nieukrywaną satysfakcję ma trener mgr Wojciech Blicharz na co dzień nauczyciel w-f w ZSP.
Jest to pierwsze w historii powołanie do kadry z Radzynia Podlaskiego w tej dyscyplinie sportu.

Radzynianin w kadrze narodowej kadetów w siatkówce Radzynianin w kadrze narodowej kadetów w siatkówceRadzynianin w kadrze narodowej kadetów w siatkówce

Więcej kliknij tutaj