IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Image08 października odbyła się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Nasza szkoła uczestniczyłą w tej pielgrzymce po raz drugi. Na pielgrzymkowy szlak wyruszyliśmy 7.X nawiedzając po drodze sanktuarium relikwi Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich. Do Częstochowy dotarliśmy wieczorem. W ogromnym tłoku, ale i z wielkim przeżyciem uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim.

 

Następnego dnia wraz z 30-tysięczną grupą dzieci i młodzieży reprezentujących szkoły im. Jana Pawła II z całej Polski oraz z Wilna wzięliśmy udział w modlitwie różańcowej oraz mszy św., której przewodniczył Nuncjusz Apostolski Ks. abp Józef Kowalczyk. Spotkanie odbywało się w jesiennej scenerii, ale przy pięknej – prawie letniej – pogodzie, którą jak zaznaczył ks. Nuncjusz wyprosił nam sam Ojciec Święty Jan Paweł II.
Po zakończeniu Mszy Św. z udziałem ok. 400 pocztów sztandarowych został odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski wszystkich szkół mających za patrona Jana Pawła II. Został również odczytany list do Ojca Świętego Benedykta XVI. Uroczystości pielgrzymkowe zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

mt_gallery:IX Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Więcej kliknij tutaj