„Z głową w górach” – spotkanie z Anną Grytą

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II ramach w projektu „Pasjonaci z ZSP” odbyło się kolejne spotkanie. Bohaterką tego wystąpienia była pani mgr Anna Gryta, którą wielu z nas spotyka na co dzień jako nauczycielkę przedmiotów ekonomicznych. Tym razem pani Anna wystąpiła w roli podróżniczki, śmiało można powiedzieć – taterniczki, ale przede wszystkim zdobywczyni najwyższych szczytów Kaukazu, w tym najwyższego pięciotysięcznika – Elbrusa (5642 m n.p.m.) – zaliczanego do Korony Ziemi (najwyższego stratowulkanu Eurazji).

 

Przemierzanie szlaków i zdobywanie szczytów jest z pewnością jej największą pasją. Góry w Polsce nie mają przed nią już chyba żadnych tajemnic, pewnie dlatego coraz częściej uczestniczy w wyprawach górskich poza granicami naszego kraju. W ostatnich latach były to Alpy, Dolomity czy wspomniane wcześniej góry Kaukaz. A wszystko zaczęło się od „wypadu w Tatry” w czasie studiów.  Na początku nie były to bardzo intensywne wyprawy, ale rozbudzająca się miłość do gór zaowocowała tym, że pani Anna od kilku lat jest w górach przynajmniej raz w miesiącu. W sumie są to setki dni i nocy na szlakach, tysiące kilometrów przebytych pieszo, podczas których z pewnością pokonała kilometry wysokości. Efektem tych wypraw są dziesiątki tysięcy zdjęć, z których maleńką częścią zostaliśmy zauroczeni podczas spotkania.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez panią Annę podczas jej wypraw. Wystawa jest zlokalizowana w holu naszej szkoły.

Pani mgr Annie Grycie gorąco dziękujemy za to, że chciała opowiedzieć nam o swoich wyprawach, przygodach i emocjach z nimi związanych. Życzymy aby miała tyle samo zejść co wejść na znane
 i nieznane jej jeszcze szczyty.