9 czerwca 2022 r. w Centrum Spotkani Kultur, odbyła się konferencja podsumowująca wyniki XVI lubelskiego międzyszkolnego konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem”, która została zorganizowana przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.
Główne cele konkursu to:
- utrwalenia procedur egzaminu z kwalifikacji w zawodach;
- pogłębienie znajomości wymagań na poszczególne kwalifikacje;
- doskonalenie prezentowania przez uczniów wiadomości i umiejętności nabytych podczas zajęć edukacyjnych, właściwych w danym zawodzie;
- doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań problemowych przez uczniów;
- doskonalenie umiejętności przygotowania zadania praktycznego przez nauczyciela.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowwych im.Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim stanowili najbardziej liczną grupę w województwie lubelskim .
Lista nagrodzonych uczniów wraz z opiekunami:
technik budownictwa : kwalifikacja (BUD.12)
III miejsce – Frączek Patryk, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący: Ewelina Muszyńska
technik ekonomista: kwalifikacja (EKA.04)
Wyróżnienie
Paweł Ryszkowski, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Anna Gryta
technik hotelarstwa kwalifikacja (HGT.06)
II miejsce – Mackiewicz Aleksandra, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
II miejsce – Biaduń Weronika, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
III miejsce -Grzeszuk Julia, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Ewa Nestorowicz
technik informatyk: kwalifikacja (INF.02)
III miejsce – Dubel Nikodem, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Agnieszka Frączek
technik logistyk: kwalifikacja (SPL.04)
I miejsce – Sposób Adrian, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Grzegorz Pawlik
technik mechanik : kwalifikacja (MEC.05)
II miejsce – Mitura Mateusz, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
III miejsce – Piekarski Jakub, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Tomasz Niewęgłowski
technik pojazdów samochodowych: kwalifikacja (MOT.05)
Wyróżnienie -Mikołajuk Dawid, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Wojciech Mackiewicz
technik usług fryzjerskich: kwalifikacja (FRK.01)
II miejsce – Karaś Julia, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
III miejsce – Kocyła Sebastian, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Katarzyna Magier.
technik żywienia i usług gastronomicznych : kwalifikacja (HGT.02)
I miejsce – Szwed Joanna, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
II miejsce – Wójcik Katarzyna, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
III miejsce – Mućko Aleksandra, Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel przygotowujący Małgorzata Tokarska
Serdecznie gratulujemy nauczycielom i uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów.