Natalia Olszak Mistrzynią Europy

ImageGorące wieści z Mistrzostw Europy na Słowacji – Natalia Olszak zdobyła ZŁOTY MEDAL i tytuł Mistrzyni Europy w indywidualnych testach siły !!! Pierwszego dnia zawodów zdobyła srebrny medal w drużynowych układach oraz brązowy medal w indywidualnych technikach specjalnych. Drugiego dnia ME w sobotę po dogrywce w testach siły zdobyła złoto!!! Po dogrywce Natalia wraz z drużyną zdobyła także brązowy medal w drużynowych technikach specjalnych. A więc Natalia ma już złoto, srebro i dwa brązowe medale. Przed nią jeszcze drużynowe walki i drużynowe testy siły – co nadal daje szansę drużynie Natalii na obronę ubiegłorocznego tytułu „Najlepszej Drużyny” Mistrzostw Europy. Jak dotąd złote medale mają drużyny juniorek z Irlandii w układach drużynowych i Węgierki w technikach specjalnych mające na koncie tylko brąz z układów. Drużyna Natalii miała kilka silnych zawodniczek z Mistrzostw Świata w Nowej Zelandii, które razem mogły powalczyć o złoto. Niestety minęło już trochę czasu i chyba nie wszystkie juniorki są na pełnych obrotach. Z indywidualnych walk Justyna Szajuk ma brąz ME do 50 kg, Paulina Piotrowska miejsce 5-8 do 55 kg, Anna Kucharska miejsce 5-8 do 55 kg, Klaudia Szczepaniuk miejsce 5-8 do 60 kg, Natalia Olszak zatrzymała się w szesnastce. Tak więc naszym dziewczynom potrzeba dużo dobrych motywacji i sprzyjającej formy w dniu walk drużynowych, bo indywidualne wyniki nie wróża najlepiej. Miejmy nadzieję, że zmobilizuje to dziewczyny na niedzielę, kiedy to zmierzą się w pierwszej walce z Holenderkami. Większe szanse są na medal w drużynowych testach siły. Zarówno Natalia – aktualna Mistrzyni Europy w testach siły z soboty, jak i Klaudia Szczepaniuk, która przegrała dogrywkę z Natalią i zdobyła srebrny medal i indywidualnie stanowią o sile drużyny. Są jak by nie było na tą chwilę najlepsze w Europie. 

Druzyna Natalii zdobywa srebro w ukladach_zdj.Daniel Dzialadruzyna Natalii przed finalem ME_zd. jDaniel Dzialaudekorowana reprezentacja_zd.jKatarzyna Rozwadowska 

Relacje z ME na Słowacji można na bieżąco śledzić na stronie: http://www.pztkd.lublin.pl/, http://euros2011.pztkd.lublin.pl/, http://pztkdlive.pl/, gdzie są także zdjęcia i film z finału w układach drużynowych juniorek, w którym nasze dziewczyny uległy Irlandkom. Na ten moment Polska Reprezentacja prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy z dorobkiem 9 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych medali ? Na XVII Mistrzostwa Europy Juniorów i XXVI Mistrzostwa Europy Seniorów w sumie rywalizuje 488 zawodników reprezentujących 30 państw w tym 278 seniorów z 28 państw i 210 juniorów. Zawody sędziuje 56 sędziów. Zawodnikom towarzyszy 95 trenerów.

Więcej kliknij tutaj