Mistrzowie mechaniki z radzyńskiej samochodówki

Adrian Maliszewski i Bartłomiej Szczygieł, uczniowie 4 klasy technikum pojazdów samochodowych, zwyciężyli w Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników. Uczniowie technikum pojazdów samochodowych, jak co roku, zakwalifikowali się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Aż cztery drużyny z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II dostały się do finałów w kilku kategoriach. Eliminacje zostały przeprowadzone online. Wzięło w nich udział ponad 3300 drużyn z całej Polski. Finały odbyły się podczas Motoryzacyjnych Targów Motor Show w Poznaniu. Podczas nich uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. Pozostałe drużyny w wielkim finale zajęły następujące miejsca:

– 18. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników 2022 zdobyli: Karolina Świder i Dawid Latoch z 4 klasy technikum;

– 21. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników 2022  i 28. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników Pojazdów Ciężarowych 2022 zdobyli: Karol Skowron i Kamil Tryc z 2 klasy technikum;

– 12. miejsce w XI Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników Motocyklowych 2022 zdobyli: Dawid Musiatowicz i Przemysław Cybulak z 3 klasy technikum.

Ponadto w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej nasza szkoła w rankingu szkół samochodowych zajęła 3. miejsce w Polsce. Tak spektakularny sukces jest zasługą uczniów technikum pojazdów samochodowych, którzy poradzili sobie bardzo dobrze z testem teoretycznym. Najlepszy wynik w jednej z konkurencji dotyczącej układu klimatyzacji uzyskał Łukasz Listosz z klasy 2.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.