Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

ImageDnia 30 kwietnia 2010 odbyłą się w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Kolejny rocznik młodzieży opuszcza szkolne mury i wkracza w dorosłe życie…

Szanowna Dyrekcjo, Grono Pedagogiczne!
Jest mi niezmiernie przyjemnie dostąpić zaszczytu wygłoszenia tego pożegnalnego przemówienia. Nie będę używac kwiecistych epitetów i przenośni. Powiem prosto: DZIĘKUJEMY.

Za to, że nie tylko przekazano nam w murach tej szkoły podstawy wiedzy programowej, lecz także starano się wpoić zasady moralne. Choc często nie chcieliśmy zaakceptować Waszego zdania, po latach zrozumiemy słuszność tych decyzji i upomnień. Mimo naszych wielokrotnych oporów udało Wam się osiągnąć cel i doprowadzić nas do końca edukacji w tej szkole. Zdajemy sobie sprawę, że przez ten czas popełniliśmy wiele błędow, a niektóre z naszych pomysłów wyprowadzały z równowagi nawet najbardziej spokojnych nauczycieli. Dlatego przepraszamy za wszystkie przykre chwile.
Drodzy nauczyciele, Wychowawcy! Oto nadszedł dzień, w którym opuszczamy tę Szkołę. Dzis dzwonek wezwał nas po raz ostatni. A jeszcze swieżo mamy w pamięci pierwszy dzień, gdy przyszlismy tu pełni ciekawości, ale i obaw. Dziś odchodzimy bogatsi o trzy lata doswiadczeń, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia. Pomagaliście nam w zdobywaniu wiedzy, próbując rozbudzić w nas ciekawość świata, wyjasnić jego zawiłości. Pomagaliście odróżnic rzeczy ważne od błahych. Wychowaliscie nas na wartościowych i uczciwych ludzi, więc mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Dziś wielu z nas rozważa szkolne czasy, a Wy w tych wspomnieniach zajmujecie miejsce szczególne. Pierwsze chwile spędzone w murach tej placówki przekonały nas, że jesteście naszymi przyjaciółmi i jako tacy macie dla nas czas, dobre słowo, uśmiech, a także kiedy trzeba, przyganę. Byliście z nami w chwilach trudnych i radosnych. Będziemy o Was zawsze pamiętac i mamy nadzieję, że nie przyniesiemy wstydu Wam i tej szkole. Życie składa się z powitań i pozegnań. Dzis nadszedł czas, by powiedziec Wam Do Widzenia. Odchodząc, ruszymy w dalszą drogę, podczas której być może poznamy gorzki smak życia i pewnie wtedy przypomnimy sobie szkołę średnią jako najlepsze lata młodości. Mimowolnie przyjdą na myśl stare problemy, ktore będą wydawały nam się btahostką oraz chwile radości spędzone w tym miejscu. Niejeden z nas powie wtedy: "To były czasy…" Dziś nadszedł czas pożegnania, lecz pamiętajmy, że "to nie jest koniec, nawet nie początek końca, to koniec początku".

Tak pożegnała uczniowską brać oraz Grono Pedagogiczne Patrycja Chlebiej – uczennica klasy 3la, zaś w imieniu Samorządu Szkolnego głos zabrała Katarzyna Sobota z klasy 2la.

Drodzy maturzyści
To wasz ostatni dzień w naszej szkole . Chciałabym w imieniu wszystkich uczniów podziękować wam za te lata które mogliśmy spędzić razem z wami w murach tej szkoły. Wszystkie chwile i wspomnienia z wami związane zostaną nam w pamięci na długo. Zapisaliście się w historii tej szkoły a ona w historii waszego życia. Mam nadzieję że dobrze będziecie wspominać nie tylko nas uczniów ale również pedagogów i wszystkich pracowników szkoły. I w myślach nieraz będziecie do nas wracać.  Dziś się cieszycie bo kończycie tę szkołę, na co tak czekaliście ale na pewno niejeden z was jeszcze zatęskni. dziś kończycie kolejny etap w swoim życiu – Liceum Ogólnokształcące czy Technikum. Musicie jednak pamiętać , że za kilka dni matura a po niej jeszcze kilka lat nauki i dorosłe, samodzielne życie. Czegóż mogę wam życzyć , spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu , i dojścia do zamierzonego celu. Jesteście młodzi, korzystajcie z tego jak najlepiej i jak najwięcej ale nie zapominajcie o niebezpieczeństwachjakie na was czekają. Adam Asnyk napisał: ?życie jest biegiem , staraj się o to abyś je dokończył. Mam nadzieje że wasz bieg będzie szczęśliwy i bez upadków . i dobiegniecie do mety z uśmiechem na twarzy bez większych kłopotów i zmartwień, życzę wam tego z całego serca.

W imieniu Posła na Sejm RP Tadeusza Sławeckigo list do maturzystów odczytał Dyrektor Szkoły mgr inż. Zdzisław Janus.

 List od Posła na Sejm RP Tadeusza Sławeckiego

Na zakończenie wyróżniającym się uczniom wręczone zostały okolicznościowe dyplomy i nagrody.

Redakcja życzy wszystkim maturzystom połamania piór na egzaminach i uzyskania jak najlepszych wyników.

Maturzyści 2010

 

Galeria zdjęć z uroczystości zakończenia roku szkolnego

Więcej kliknij tutaj