Życie nie tylko po to jest by brać

ImageSzkolny Klub Wolontariatu powstały przy ZSP w listopadzie ubiegłego roku po raz kolejny został rzucony na głęboką wodę. W ubiegły weekend, a ściślej w piątek i sobotę (5-6. marca 2010r.) jego członkowie po raz drugi brali udział w zbiórce żywności, zorganizowanej przez radzyński oddział Caritasu. Można ich było spotkać w siedmiu największych sklepach na terenie miasta, gdzie kwestowali na rzecz potrzebujących z Radzynia i okolic.

 

Udało się w ten sposób zebrać około 2,5 tony żywności, która w formie paczek trafi do rodzin korzystających z działalności Caritasu, jako dodatkowa pomoc przed zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. Wolontariusze nie tylko promowali szkołę na zewnątrz, ale też świadczyli czynem, że nie obce im są empatia i altruizm. Niektórzy z nich kwestowali niestrudzenie nawet po 8 godzin dziennie,by z  niekłamaną satysfakcją stwierdzić, że dzięki temu darami zapełniony został kolejny kosz. W trakcie kwesty nie brakowało powodów do radości oraz śmiechu i może to właśnie one przyciągały uwagę klientów sklepów.
     Inną akcją Caritasu, w ramach której uaktywnieni zostali członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, było zimowisko dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Przez 10 dni ferii uczestnicy spędzali na nim czas między godziną 10 a 15.00. Atrakcjami były m.in. lekcja savoir vivre'u poprowadzona przez Panią profesor Małgorzatę Tokarską i przygotowywanie faworków pod Jej nadzorem, zajęcia dotyczące prezentacji multimedialnych Pani profesor Katarzyny Gołoś oraz zawody sportowe zorganizowane przez uczniów klasy 2ls: Patryka Juchę, Adriana Junga i Tomasza Karpysza.
    Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Przed nami wiele wspólnych akcji, dających niesamowicie dużo satysfakcji. Pokonasz dziś siebie? Udowodnisz, że można lepiej? 

 

mt_gallery:Szkolny Klub Wolontariatu przy ZSP 

Więcej kliknij tutaj