Uroczyste oddanie do użytku pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie

Image"Objechaliśmy wiele miast. Jednak Radzyń Podlaski wygrał konkurs. O zwycięstwie zadecydował m.in. fantastyczny klimat dla inwestorów. Jednak tak naprawdę tylko w Radzyniu spotkaliśmy najbardziej przyjazny klimat ze strony starostwa, burmistrza, wszelkich władz. Radzyń Podlaski wygrał również ze względu na szkołę dyrektora Janusa, który ma wspaniałą młodzież kształcącą się w obszarze przemysłu związanego z metalem." Słowa te zostały wypowiedziane 29 października 2009 r. na wstępnym roboczym otwarciu Fabryki Narzędzi Chirurgicznych Aesculap-Chifa w Radzyniu Podlaskim wchodzącej w skład koncernu B.Braun. Wtedy też w prezencie otrzymaliśmy opracowanie pt. "Studium funkcjonalno – przestrzenne wraz z programem funkcjonalno – użytkowym przyszłego Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim wykonany na koszt firmy Aesculap-Chifa. Dzisiaj mamy kolejny dowód na zaangażowanie fabryki w podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego w branży metalowej poprzez przekazanie szkole frezarki sterowanej numerycznie. Jest to pierwsza pracownia programowania i obsługi obrabiarek sterowanych komputeremw obszarze działania oddziału zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Białej Podlaskiej.

 

{youtube}-8THhnlpIzg{/youtube}

 

Tymi oto słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Zdzisław Janus powitał gości przybyłych na uroczyste oddanie do użytku pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie. Wsród nich byli m.in. Dyrektor Personalny Firmy Aesculap z Tuttlingen – Norbert Feldhaus, Kierownik Warsztatów Aesculap z Tuttlingen – Arno Brugger, Prezes Zarządu Aesculap-Chifa Sp. z o.o. z Nowego Tomyśla – Ryszard Nowaczkiewicz, Dyrektor Zakładu Produkcji B.Braun Aesculap-Chifa w Radzyniu Podlaskim – Zdzisław Miś, Starosta Radzyński – Lucjan Kotwica, Wicestarosta Radzyński – Mariusz Skoczylas, Burmistrz Miasta Radzynia Podlaskiego – Witold Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miasta Radzynia Podlaskiego – Jacek Piekutowski, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie – Marek Żelisko, Dyrektor PUP w Radzyniu Podlaskim – Hanna Ilczuk. W trakcie uroczystości miał miejsce również pokaz możliwości obróbczych maszyny. Spotkanie uatrakcyjniła degustacja wyrobów kulinarnych wykonanych przez dział gastronomiczny szkoły.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Więcej kliknij tutaj