Spotkanie z Anną Wasak

ImageDnia 2 kwietnia 2012 r., podczas VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, odbyło się w naszej szkole spotkanie z poetką Panią Anną Wasak – autorką tomiku poezji „Marta w krainie dylematów”. Pani Anna Wasak pracowała w Radiu Podlasie, była korespondentem „Naszego Dziennika”, publikowała także na łamach znanych tygodników. Jest autorką książki „Transplantacje – dar serca”. Mieszka i pracuje w Radzyniu.Poetka z wielkim zaangażowaniem opowiadała nam o swojej twórczości. Zaprezentowała wybrane wiersze.

Gloria victis
„To jest mój tryumf
to twoje zwycięstwo
kiedy przegrany
pogodzisz się z klęską”
A. Wasak

Zawartość tomiku stanowią  poetyckie refleksje związaneAnna Wasak z motywami biblijnymi, w tym z postacią Marty. Utwory są krótkie, łatwe w interpretacji, cieszą duszę. Treści koncentrują się wokół problemów egzystencjalnych, postrzeganych oczyma kobiety. Poetka powiedziała: „Wiersze stanowią dla mnie duchowy pamiętnik tego, co działo się w Polsce i w moim życiu na przestrzeni 30 lat”. Autorka mówiła o okolicznościach powstania wierszy oraz natchnieniu, jakie jej towarzyszyło podczas pisania. Chętnie i z wielką radością odpowiadała na pytania zaciekawionej publiczności.

Spotkanie z tak zacnym gościem na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy natchnienia poetyckiego i czekamy na kolejny tomik.

Więcej kliknij tutaj