Otwarcie Hali przy ZSP

Image4 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Hali Widowiskowo-Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po czym wszyscy zaproszeni przedstawiciele władz, grono pedagogiczne i młodzeż udali się do Hali przy ZSP. Wśród zaproszonych gości byli m.in. posłowie na Sejm VI kadencji Tadeusz Sławecki, Edward Wojtas, Jerzy Rębek, Stanisław Żmijan, ImageWojewoda Lubelski Genowefa Tokarska, Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zofia Stypińska, Kurator Oświaty w Lublinie Marek Błaszczak, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Giersz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Krzysztof Hetman, wicemarszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, ks. Prałat Henryk Hołoweńko, ks. Prałat Kazimierz Musiej, ks. Henryk Domański, radni Rady Miasta Radzyń Podlaski oraz przedstawiciele wykonawcy – firmy Polimex – Mostostal Siedlce S.A.Image Starosta Jerzy Kułak oraz przewodniczący Rady Miasta Jacek Piekutowski rozpoczęli od powitania wszystkich przybyłych, a następnie Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Zdzisław Janus przedstawił historię powstawania obiektu, po czym wspólnie z przybyłymi przedstawicielami władz dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Otwartą już oficjalnie halę poświęcił ks. Prałat Henryk Hołoweńko, nastąpiły podziękowania dla osób zaangażowanych w powstanie tego obiektu, a następnie uczestniczący w otwarciu mogli zobaczyć część artystyczną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości otwarcia oraz występu Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor" Akademii Rolniczej w Lublinie.

Galeria 1       Galeria 2       Występ zespołu JAWOR

Więcej kliknij tutaj