Obchody wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

ImageW dniach 26-27 stycznia odbył się wyjazd  gości z Izraela do miejsca pamięci narodowej Auschwitz-Birkenau oraz udział w obchodach 70 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu śmierci. Naszym gościom towarzyszyli i pełnili funkcje tłumaczy nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II : Pani Jolanta Bilska, Pani Magdalena Iwańczuk, Pan Grzegorz Litwiniec wraz z pracownikami I LO w Radzyniu Podlaski, ZSR w Woli Osowińskiej, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim  oraz przewodnikiem wyjazdu  Panem Tomaszem Mańko, pastorem Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej.

Atrakcją wyjazdu był spacer po krakowskim Starym Mieście.  Wielu wzruszeń dostarczył udział w spotkaniu Żydów podczas Tygodnia Modlitwy (20-28.01.) w Oświęcimiu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Służba Szalom w Oświęcimiu Międzynarodowe Centrum Pojednania przed zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu oraz uczestnictwo w uroczystościach upamiętniających tragiczne losy pomordowanych i moment wyzwolenia.

mt_gallery:Obchody wyzwolenia Auschwitz-Birkenau 

Więcej kliknij tutaj