II edycja Konkursu Kaligraficznego z języka rosyjskiego dla klas pierwszych

ImageDrodzy Uczniowie!
W dzisiejszych czasach coraz częściej posługujecie się klawiaturą komputera, rezygnując z pisania odręcznego. W niełaskę zaczyna popadać pióro i inne przedmioty piśmiennicze. Nowe przyzwyczajenia często niekorzystnie wpływają na umiejętność prawidłowego i czytelnego zapisu w języku ojczystym. Nawyki te często przenosicie na grunt języka rosyjskiego. Nie zdajecie sobie również sprawy z tego, że w wypowiedziach pisemnych popełniacie błędy graficzne uniemożliwiające odczytanie treści. Nauczyciel, który sprawdza taką pracę często zadaje sobie pytanie: "Co autor miał na myśli?". Pamiętajcie, że nie tylko nauczyciel, ale również egzaminator sprawdzający Wasz pisemny egzamin  maturalny ma wówczas bardzo utrudnioną pracę, a Wy działacie na swoją niekorzyść.
W ramach zajęć języka rosyjskiego ja oraz koleżanki – rusycystki uczące w naszej szkole poświęcamy wiele uwagi prawidłowej kaligrafii nie tylko we wstępnym okresie nauki. Zachęcam do wykonywania ćwiczeń kaligraficznych i wyrabiania nawyku pięknej pisowni, która niewątpliwie podniesie jakość Waszych prac. Pozdrawiam, życząc miłej i owocnej pracy.

W roku szkolnym 2012/2013 podczas II edycji Konkursu Kaligraficznego z języka rosyjskiego  przeprowadzonego przez mgr Magdalenę Iwańczuk zwyciężyły  uczennice Monika Karolak – kl1ti i Monika Sidor – kl 1tf. Więcej kliknij tutaj