Fernanda i Kate z wizytą w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

ImageOd poniedziałku 21.09.2009 przez cały tydzień gościli będziemy w naszej szkole dwie studentki: Fernandę z Brazylii i Kate z Chin.Przeprowadzą one z uczniami cykl zajęć w języku angielskim – zaprezentują swoje regiony, kulturę i obyczaje. Pierwszy dzień rozpoczął się od wizyty w Starostwie Powiatowym, gdzie goście wraz z Dyrektorem Zdzisławem Janusem, Wicedyrektorem Grażyną Dzidą i nauczycielami opiekującymi się studentkami – Iwoną Słowikowską i Grzegorzem Litwińcem mieli okazję spotkać się ze Starostą Radzyńskiem Jerzym Kułakiem. Fernanda i Kate opowiedziały o miastach z kórych pochodzą oraz o szkołach w Brazylii i Chinach. Z zaciekawieniem wypytywały o rolę Starostwa, podział władzy jak i o zimę i śnieg, którego Fernanda jeszcze nie widziała.

Po południu zaś Fernanda i Kate miały okazję wysłuchać historii radzyńskiego pałacu, o którym opowiadał i oprowadzał Piotr Hapka.

Galeria zdjęć z wizyty w Starostwie Powiatowym i wycieczki po Radzyniu

Więcej kliknij tutaj