„Łączy nas krew, która ratuje życie”

Dnia 8 października 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych  im. Jana Pawła II miała miejsce Akcja Honorowego Krwiodawstwa na rzecz ucznia naszej szkoły. Chętnych do jej o pomocy było wielu. Ostatecznie krew oddało 28 dawców. Zebranych zostało około 13 litrów tego cennego leku, jakim jest krew. Oddając krew ratujemy czyjeś życie. W tym przypadku uczniowie pomogli swojemu koledze, dzięki czemu będzie on mógł znowu się uśmiechać i przede wszystkim żyć. Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych potwierdzili swoją postawą, że warto jest być kimś wyjątkowym – Regularnym Dawcą Krwi, na którym mogą polegać osoby chore.

Dziękujemy serdecznie Honorowym Krwiodawcom za udział w akcji. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by przedsięwzięcie mogło się odbyć.