ZSP Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym.

ImageW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbył się turniej finałowy rejonu bialskopodlaskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. Nasza szkoła reprezentowana była przez: Joannę Mańko (IV tfh) i Sylwię Dziewulską (IV tg), Łukasza Bernata (II lcg), Marka Kulika (I s) i Łukasza Maksymiuka (I ts). Wygrywając Mistrzostwa Powiatu drużyny z ZSP zapewniły sobie awans do tego turnieju, pokonując rywali z wszystkich szkół powiatu radzyńskiego.  Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami PZTS, systemem pucharowym do 2 przegranych. W rywalizacji uczestniczyło po 10 zespołów w kategorii dziewcząt i chłopców (drużyny mistrzów i wicemistrzów 5 powiatów rejonu bialskopodlaskiego).Rewelacyjnie spisała się drużyna męska, pokonując między innymi ubiegłorocznych mistrzów – drużynę z ZS w Adamowie oraz ubiegłorocznych wicemistrzów z I LO w Łukowie. Mecze były zacięte o czym może świadczyć prawie sześciogodzinny czas przebiegu turnieju. Niewątpliwie najbardziej do tego sukcesu przyczynił się Łukasz Bernat, który wygrał wszystkie singlowe spotkania.

ZSP Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie StołowymZSP Mistrzem Rejonu w Drużynowym Tenisie Stołowym 

Wygrana w tym turnieju dała awans naszej drużynie do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 07.02.2013 w Zamościu. Więcej kliknij tutaj